How to make nice map in few minutes/sk

From The Battle for Wesnoth Wiki


Ako vytvoriť mapu v priebehu niekoľkých minút? S použitím Wesnoth editoru máp je to veľmi jednoduché, takže sa dá rýchlo vytvoriť mapa či pekná kolekcia máp.

V tomto príklade vytvoríme jednoduchú mapu pre 3 hráčov. Tento typ máp je veľmi rýchly, minimalistický, ale dobre použiteľný pri hraní viac hráčov či pre hru hráča proti počítaču.

1. krok: Vytvorme malú mapu. 15x15 je dobrý rozmer na malú mapu. Vytvorme predvolený terén, ideálne niečo, čo sa nebude často používať. Napríklad prírodnú stenu jaskyne. Nájdime stred, v tomto prípade je to 15:2, čo je po zaokrúhlení nahor číslo 8. Takže treba nájsť pole so súradnicami 8,8. Použime najväčší radius a vytvorme v strede mapy rovinu.

1. krok


2. krok: Použijeme ten istý radius na zväčšenie roviny. V mape pre troch hráčov to môžeme naťahovať na všetky strany. Sú dve možnosti. Hráči sú hore vľavo, hore vpravo a dole, alebo je len jeden hráč hore a ostatní sú dole vľavo a dole vpravo. Vytvorme hrad s pevnosťou. Taktiež nastavme pozície pre hráčov.

2. krok


3. krok: Urobme elfov šťastnými. Pridajme nejaké stromy s radiusom 2.

3. krok


4. krok: Urobme orkov a trpaslíkov šťastnými. Pridajme nejaké kopce a hory.

4. krok


5. krok: Urobme morských ľudí a nágov šťastnými. Pridajme nejakú plytkú a hlbokú vodu.

5. krok


6. krok: Urobme jazdcov šťastnými. Pridali sme lesy a kopce, ale neostalo veľa voľného miesta na cválanie po rovinách. Trochu to otvorme. Dá sa tiež použiť viac druhov roviny, kopcov a tak podobne. Pridá to na farebnosti.

6. krok


7. krok: Urobme jašterov, púštnych ľudí a všetkých ďalších šťastných. Pridajme trochu púšte, ľadu... to je na Make drakes, dunefolk and everyone else also happy. Add some desert, cold... To je na nás.

7. krok


8. krok: Dediny. Pridajme ich zopár. Taktiež môžeme mapu jemne uzavrieť, aby mohli strany použiť terén v svoj prospech. Pridajme trochu nepravidelnosti, aby bolo všetko vyvážené, ale niektoré veci nemusia byť na úplne rovnakých miestach. Ostáva nastaviť okolie na niečo príjemné. Hotovo.

8. krok

9. krok: Mapu treba ešte otestovať a doladiť. Proti umelej inteligencii či proti ľudským hráčom na Wesnoth serveri. Môžeme vytvoriť a otestovať mapu v hre Bitka o Wesnoth naozaj rýchlo.

Môžete si tiež pozrieť ako urobiť balíček s mapami.

See Also

This page was last edited on 17 April 2021, at 20:12.