Create/cs

From The Battle for Wesnoth Wiki
Revision as of 19:04, 7 September 2017 by Hrubymar10 (talk | contribs) (Czech translation)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Chcete vytvořit svůj obsah? Jednou z nejlepších vlastností Wesnothu je jeho rozšiřitelnost. Hráči mohou vytvářet nové mapy, jednotky, rasy, scénáře, grafiku, hudbu a dokonce i celé tažení!

Přístup ke "střevám" hry je jednoduchý i obtížný; pokud máte UTF-8 textový editor, tak máte vše potřebné k vytvoření vašeho vlastného světa. Jenže naučení se Wesnoth Markup Language (WML) vyžaduje určité úsilí. Tato sekce vás provede procesem vytváření a distribuce vlastního obsahu.

Pamatujte si, že vždy můžete požádat o pomoc a spolupracovat s tvůrci obsahu na fórech Wesnoth.

Začněte tímto!

Než něco upravíte nebo něco vytvoříte, je důležité pochopit, jak hra ukládá a organizuje svá data. Tyto články vysvětlí strukturu adresáře hry a představí vám adresář userdata.

Co mohu vytvořit a jak?

wesnoth-1.11.8-4-175.jpg

Editor Map

Co vytvořili ostatní?

umc-example-1.12-175.jpg

Po bouři, doplňkové tažení

Je zde množství multiplayer frakcí a ér, multiplayer map a diskuzí o taženích na Fórech Wesnothu (en)

Pokud chcete být kreativní, aniž byste museli vymýšlet celou novou kampaň, tak se podívejte se na tento thread o nedodělaných taženích (en). Měli byste být schopní si jedno z nich vybrat a dokončit ho s mnohem menším úsilím, než kdyby jste dělali úplně nové.

Svět Wesnoth

wesnoth-map-1.12-175.jpg

Velký kontinent

Ne všechny tažení se odehrávají ve Wesnothu, ale mnoho ano. Každé tažení, které se má uskutečnit někde ve světě Wesnoth, má určitou pointu. Vyhodnoťte časové období nebo lokalizaci mapy a napište příběh.

Ostatní