PL:Create

From The Battle for Wesnoth Wiki

Ostatnia edycja: 21:40, 29 August 2006 (CEST) Obecny prawidłowy adres strony to: http://wiki.wesnoth.org/Create/pl

Ta strona jeszcze nie jest w pełni przetłumaczona.
{| style="float:right"

|

|} Jesteś zainteresowany tworzeniem własnych scenariusz i kampanii? Jedną z głównych zalet Wesnoth jest jej rozszerzalność. Gracze mogą tworzyć nowe mapy, jednostki, rasy, scenariusze, art, muzykę, a wręcz całe kampanie. Dostęp do guts gry jest na swój sposób tak prosty, jak i trudny; jeśli masz edytor tekstu ASCII, posiadasz narzędzie pozwalające na wszelkie zmiany. Jednakże, nauka WML (ang. Wesnoth Markup Language) wymaga pewnego wysiłku. Ta sekcja przeprowadzi Cię przez proces tworzenia i rozprowadzania własnych dodatków.

Należy także zaznaczyć potrzebujemy każdej pomocy w tworzeniu grafiki do głównej części gry. Wszystkie projekty, nad którymi obecnie pracujemy, znajdziesz listed tutaj (en). Bardzo chętnie ci pomożemy, jeżeli take a swing at them.

Przeczytaj to!

Zanim cokolwiek zmodyfikujesz albo dodasz, istotne jest, abyś rozumial w jaki sposób gra przechowuje dane. Ten artykuł tłumaczy strukturę folderów gry, oraz wprowadza pojęcie folderu userdata.

Co i jak mogę tworzyć?

wesnoth_editor-1-175.jpg

Battle for Wesnoth Map editor

Co zrobili inni?

Przez pomyłkę zgubiłem ten tekst - zaraz poprawię.

Tu znajdują się m.in. dyskusje na temat scenariuszy i kampanii Wesnoth forum (en)

Świat Wesnoth

Wiele kampanii nie dzieje się w Wesnoth, jednak równie wiele tak. Zdecydowanie istnieje certain flavor to campaigns, które rozgrywają się gdzieś w świecie Wesnoth. Stake out epokę oraz miejsce na mapie, i opowiedz własną historię.

Różne

This page was last edited on 18 March 2014, at 01:21.